AFRİKA VAHŞİ KÖPEKLERİ

AFRİKA VAHŞİ KÖPEKLERİ

AFRİKA VAHŞİ KÖPEKLERİ

Afrika vahşi köpekleri ayrıca Afrika av köpekleri, boyalı av köpekleri, boyalı kurtlar olarak da bilinir.

Ceketlerinde siyah, kahverengi, sarı ve beyaz renklerden oluşan eşsiz desenleri vardır. İnce gövdeleri ve ince bacakları vardır. Kulakları yuvarlaktır, kuyrukları beyaz tüylü ve uzundur.Vücut uzunlukları yaklaşık 5 fit ve kuyruk uzunlukları yaklaşık 40 santimetredir. Vücut ağırlıkları yaklaşık 36 kilogramdır.

Afrika vahşi köpeklerin ayırt edici fiziksel özelliği, diğer köpeklere kıyasla sadece dört ayak parmağı olmasıdır.Bu köpekler Sahra çölünde ormanlık alanlarda, savanalarda ve otlaklarda yaşarlar. Et yiyen hayvanlardır.

Yemek için favori hayvanları ceylan, impala, antilop ve zebradır. Afrika vahşi köpekleri, yaklaşık 20 kişilik bir sürüde yaşar. Bir sürüde dişilerden daha fazla erkek vardır. Her sürüde bir alfa erkek ve bir alfa dişi vardır. Onlar sürünün hayatta kalması için üreme çiftidir. Köpekler vahşi olabilir, ancak çok sosyaldir. Birbirleriyle çatışma halinde olmaktansa, yiyecek için yalvarmayı tercih ederler.

Çok iyi avcılardır. Sürünün yenecek yiyeceğe sahip olmasını sağlamak için avcılık stratejileri yapmakta iyilerdir. Afrika vahşi köpeklerin yoğun çiftleşme mevsimi mart ve haziran ayları arasındadır. Dişi 70 gün hamile kalır. Bir doğumda yaklaşık 10 yavru doğurur, ancak bu yavrulardan sadece birkaçı avcıları nedeniyle yetişkinliğe ulaşır.


Site içinde arama yap

DoğadaKeşfet
NeArıyorsun?