Türkiye'de ki Orman Yangınlarında Son Durum

Türkiye'de ki Orman Yangınlarında Son Durum

Türkiye'de ki Orman Yangınlarında Son Durum

Antalya Manavgat'ta başlayıp 50'ye yakın kente yayılan orman yangınlarıyla mücadele Muğla'nın Köyceğiz, Kavaklıdere, Milas, Yatağan ve Karaköy bölgelerinde devam ediyor. 240 orman yangınının 235 tanesi söndürüldü.

Türkiye'de Muğla'da 5 bölgede orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor.47 ilde çıkan 240 orman yangının 235 tanesi söndürüldü.

Muğla’da Menteşe, Milas ve Yatağan yangınlarına havadan ve karadan gün boyu müdahale devam ederken, gün içinde Dalaman ve Datça’da çıkan yangınlar kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangınların söndürülmesi için 39 helikopter, 6 uçak, 342 arazöz, bin 843 personel, belediyeler, özel sektör ve gönüllü vatandaşlar da katkı verdi. Havadan ve karadan yapılan müdahalelerde Kavaklıdere bölgesindeki yangın kontrol altına alınırken, Kavaklıdere ilçesinden Menteşe ilçesine sirayet eden yangına Yılanlı bölgesinde gün boyu havadan ve karadan çalışmalar devam etti.

Köyceğiz’deki orman yangınında tehlike sürerken, yangına müdahale havadan helikopterler ve uçaklar ile devam etti. Muğla bölgesinde devam eden yangınlar içinde en sıkıntılı bölgenin Köyceğiz bölgesinde devam eden yangın olduğu açıklandı.


Kaynak: NTV

Site içinde arama yap

DoğadaKeşfet
NeArıyorsun?