PİRANA

PİRANA

PİRANA

Bu etçil balık, Güney Amerika'nın tatlı su nehirlerinde yaşar. Doymak bilmez iştahları nedeniyle, birçok filmde insanlara saldırdıkları görülmektedir.

Pirana, dünyanın en korkulan balıklarından biridir, çünkü büyük, keskin dişleri, kaslı bir vücudu ve doymak bilmez bir iştahı vardır. Bu makalede, bir insanı dakikalar içinde yiyebilecek bu “canavar” hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Pirana Özellikleri
  • Amazon, Orinoco, Plata ve Paraguay gibi Güney Amerika nehirlerinde yaşayan etçil ve hepçil tatlı su balıklarıdır. Uzunluğu 15 ila 25 cm arasında olabilir. Bununla birlikte, bazı örnekler 35 santimetreden fazladır.
  • Keskin dişleri ve aşırı büyük çene kasları piranhanın temel fiziksel özellikleridir. Et için agresif bir iştahı vardır ve dakikalar içinde cildi ve kemiği yutabilir.
  • İnsanlara yönelik saldırılarının çoğu Amazon yağmur ormanlarında meydana gelmiştir. Benzer şekilde, en tehlikeli piranha türü, keskin bir koku alma duyusuna sahip olan ve kilometrelerce uzaklıktaki kanı tespit edebilen kırmızı karınlı piranhadır.

Site içinde arama yap

DoğadaKeşfet
NeArıyorsun?