Sonbaharda Gezilecek Yerler

Sonbaharda Gezilecek Yerler

Sonbaharda Gezilecek Yerler

Sonbaharda Türkiye Macerasına Katıl

Yazın kalabalığı ve gürültüsünden uzak bir tatile ne dersiniz? Sonbahar tatili yapabileceğiniz dilerseniz günü birlik veya kasım ayında yapılan okul tatilini geçirebileceğiniz harika seçeneklere göz atalım. Sonbaharda gezilecek yerler listemiz;

Abant | Bolu

Sonbaharda muhteşem bir tatil yeri olan Abant Gölü, harika doğası ve manzarası ile tüm stresinizden arınabileceğiniz bir tatil yeri.Sıcak bir kahve eşliğinde gölün kenarında elinize bir kitap alarak vakit geçirebilir veya bir fayton gezisi yapabilirsiniz.Şehrin karmaşasından kurtulun ve Abant’ın harika doğasıyla güzel bir gün geçirin.

Ağva | İstanbul

Bir yanınızda akan Yeşilçay ve Göksü dereleri diğer yanınızda harika bir doğa ile yeşillikler içerisindeki Ağva.Doğa ile iç içe olan Ağva’da harika bir tatil yapabilirsiniz.Tamamen sessiz ve sakin bir ortam.İster hafta sonu şehrin gürültüsü ve stresinden kaçmak, ister Yeşilçay’ın yanında romantik bir tatil yapın.Ağva, İstanbul’a olan yakınlığı ile tercih edebileceğiniz yerler arasında.Sonbaharda buradaki birbirinden güzel otellerde kalabilirsiniz.Tekne turuna katılabilir, Gelin Kayasını gezebilir, bitki türlerine ilginiz varsa gezintiye çıkabilir veya bir bisiklet kiralayabilirsiniz.

Kapadokya | Nevşehir

Sonbaharda Kapadokya gidebileceğiniz yerlerden.Peri bacaları gezilebilir, harika manzaranın tadını bir balon turu ile çıkarabilirsiniz.Asmalı Konak dizisinin çekildiği taş evleri görebilir Kızıl Çukur’da yürüyüş yapabilirsiniz.

Safranbolu | Karabük

Dünya Mirası listesinde yer alan adını bölgede yetişen bir bitki olan safrandan alan tarihi Safranbolu.Mimarisi, tarihi ve elbette meşhur kapı tokmakları.Seyahat noktaları arasında ilk sıralarda yer alan Safranbolu, sonbaharda gezilecek yerler listemizde de yerini alıyor.

Yedigöller | Bolu

Sonbaharda gezilecek yerler arasında doğa harikası Yedigöller’de bulunuyor.Karadeniz bölgesinde bulunan Yedigöller bir Milli Park.Sonbaharın gelmesiyle oluşan renk cümbüşünü burada yaşayabilirisiniz.

Belgrad Ormanı | İstanbul

İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler arasında bulunan Belgrad ormanı, bu mevsimde hafta sonu güzel bir yürüyüş veya küçük bir piknik için harika bir seçenek.


Site içinde arama yap

DoğadaKeşfet
NeArıyorsun?